MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY
Pytania i odpowiedzi!
Mikropigmentacja skóry głowy to nie inwazyjny zabieg wykorzystujący specjalne, jednorazowe, sterylne mikroigły za pomocą których wprowadzamy naturalny organiczny pigment w wierzchnie warstwy naskórka. Rezultatem jest pojawienie się małych kropeczek imitujących mieszki włosowe lub krótki zarost. Efekt końcowy jest w 100% naturalny. Zabieg jest alternatywą dla osób, które próbowały wszelkich sposobów na ukrycie przerzedzenia włosów na głowie, nie uzyskując zadowalających efektów.
Po zakończeniu zabiegu (1-3 sesje) efekt powinien trwać przez wiele lat. Po dłuższym okresie pacjent stopniowo zacznie zauważać lekkie rozjaśnienie pigmentacji.
Mikropigmentacja skóry głowy jest wykonywana trwałymi pigmentami, w odróżnieniu do tatuażu lub makijażu permanentnego. Pigment którego używamy został zaprojektowany tak, aby mieścił się w tym samym spektrum kolorów krótko przyciętych włosów. Pigment nie zawiera żadnych dodatkowych barwników ani dodatków, nie odbarwia się przez dłuższy czas.
Mikropigmentacja skóry głowy wykorzystuje inny sprzęt niż tradycyjne tatuowanie. Igła i maszynka specjalnie zaprojektowane są do mikropigmentacji skóry głowy.
Mikropigmentacja skóry głowy nigdy nie powinna być traktowana jako jeden zabieg. U większości pacjentów potrzebne są 1-3 sesje, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Sesje wykonywane są zwykle co 10 do 20 dni.
Klienci zazwyczaj patrząc w lustro, nie są w stanie określić gdzie kończą się ich włosy a gdzie zaczyna mikropigmentacja. Dopiero dotykając skóry głowy moga stwierdzić w którym miejscu zaczyna się mikropigmentacja.
Mikropigmentacja skóry głowy nie jest inwazyjnym zabiegiem i nie wymaga zwolnienia z pracy. Po zabiegu można zaobserwować niewielkie zaczerwienienie na skórze głowy przez parę godzin po każdej sesji. Ta czerwień szybko ustępuje a większość pacjentów wraca od razu do pracy. Pacjenci mogą nosić czapki lub nakrycia głowy jeśli czują taką potrzebę.
Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj linii frontalnej włosów będzie dla Ciebie odpowiedni, specjalista od mikropigmentacji pomoże w podjęciu decyzji. Dzięki doświadczeniu artystycznemu odpowiednio dopasuję linię włosów do kształtu głowy i wieku. W trakcie sesji możesz także zmienić linię włosów aby uzyskać doskonały rezultat.
Można odczuwać lekki dyskomfort, lecz dla większości pacjentów AMStudioPMU ból nie jest odczuwalny. Zdarzają się pacjenci którzy podczas zabiegu zasypiają.
Oczywiście poprzez imitację drobnych mieszków włosowych można ukryć każdą a nawet te najrozleglejsze blizny.
Tak, osoby z siwymi włosami skorzystać mogą z mikropigmentacji skóry głowy. Zalecamy wtedy ścięcie włosów na bardzo krótko. Po ścięciu na krótko włosy będą sprawiały wrażenie ciemniejszych, ponieważ sam rdzeń włosa jest ciemny. Zaleca się w tym wypadku pigmentację całej głowy.
Zwykle, aby zachować najlepszy efekt zalecamy naszym pacjentom strzyżenie maszynką bez nasadki max. co 2-3 dni aby uzyskać jak najlepszy efekt. Jeśli pacjent będzie nosił włosy zbyt długie, nie będzie wyglądało to naturalnie.
Cukrzyca, problemy z krzepliwością krwi (hemofilia), ciąża i karmienie piersią, choroba nowotworowa – tylko w trakcie leczenia, przyjmowanie leków sterydowych lub rozrzedzających krew, łuszczyca, aktywna opryszczka, infekcja, uszkodzenia głowy, świeże rany, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, poparzenie słoneczne,
Tak, zabieg mikropigmentacji jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym. Wszystkie stosowane przez nas produkty podczas zabiegu są jednorazowego użytku a naturalne i organiczne pigmenty to najwyższej klasy barwniki nie powodujące uczuleń. Cały zabieg mikropigmentacji medycznej przeprowadzany jest zgodnie z zachowaniem najwyższych standardów i przepisów dotyczących higieny.
Zabieg mikropigmentacji skóry głowy wykoywany jest na krótko ściętych włosach dlatego w przeddzień zabiegu należy ostrzyc włosy elektryczną maszynką bez nasadki bądź ogolić głowę maszynką do golenia oraz umyć głowę delikatnym szamponem.
Dzień przed zabiegiem nie należy pić alkocholu, zażywać substancji i leków rozrzedzających krew tj. heparyna, aspiryna, pyralgina. Nie należy stosować również kremów ze sterydami i retinoidami. W dniu zabiegu nie zalecamy pić kawy i napojów energetycznych. Nie należy również stosować żadnych lakierów do włosów ani mikrowłókien zagęszczających włosy.
W okresie słonecznym nakładanie kremu przeciwsłonecznego jest bardzo ważne, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe ze słońca lub solarium może powodować rozpadanie się pigmentu co skutkuje szybszym rozjaśnieniem.
Zapraszamy an konsultację osobistą bądź mailową podczas której to odpowiemy na wszystkie pytania i dokonamy indywidualnej wyceny zabiegu. Wystarczy przesłać nam zdjęcia obrazujące szczyt głowy, linia frontalna, ujęcie z tyłu i z boku.
MAKIJAŻ PERMANENTNY
Pytania i odpowiedzi!
Pierwsza korekta jest w cenie zabiegu, wykonuję ją po 4-6 tygodniach od pierwszej pigmentacji.
Korekta ma na celu wzmocnienie i utrwalenie makijażu permanentnego.
Termin korekty ustalam podczas pierwszej wizyty.
Korekta po okresie dłuższym niż 6 tygodni od pierwszego zabiegu oraz wszystkie dodatkowe dopigmentowania są płatne 50 % ceny podstawowej.
– aktywna opryszczka
– wykwity, rany w okolicach pigmentowanych
– aktywny trądzik różowaty
– zabieg z przerwaniem skóry: trzeba odczekać min. 3 miesiące.
– infekcja organizmu i/lub przeziębienie
– choroby serca lub nadciśnienie (do konsultacji – trzeba poprosić o zgodę lekarza)
– cukrzyca (nieustabilizowana)
– łuszczyca (do konsultacji)
– skłonności do bliznowców, keloidów
– botox lub wypełnienie kwasem hialuronowym (należy odczekać co najmniej miesiąc od tych zabiegów)
– hemofilia
– epilepsja (do konsultacji)
– zażywanie sterydów i/lub antybiotyków – po skończonej kuracji należy odczekać 14 dni
– ciąża oraz okres laktacji
– aktywny nowotwór
– pokrzywka dermograficzna
– Aplikacja odżywki do brwi – odstawiamy na 3 miesiące przed zabiegiem
– kuracje oczyszczające, zioła, witaminy (należy odczekać co najmniej 5 tyg.)
– miesiączka (1-2 dzień)
– leki typu Gripex, aspiryna (należy odczekać 3 dni)
– alkohol, narkotyki (należy odczekać min. 24 h)
– opalenizna (należy odczekać min. 14 dni)
– nierealne oczekiwania Klienta
Brwi
– najlepiej nie regulować brwi przez okres min. 2 tygodni.
– nie robimy henny
– dzień przed zabiegiem nie pijemy alkoholu.
– w dzień zabiegu nie pijemy kawy, napoi energetycznych, nie stosujemy leków rozrzedzających krew.
Usta
– jeżeli masz skłonności do opryszczki 3 dni przed oraz 3 dni po zabiegu przyjmuj lek Heviran (na receptę), aby uniknąć wystąpienia opryszczki.
– dzień przed zabiegiem należy zrobić delikatny peeling ust przy pomocy szczoteczki do zębów i np. cukru.
– dzień przed zabiegiem nie pijemy alkoholu, natomiast w dzień zabiegu nie pijemy kawy, energetyków, nie przyjmujemy leków, które mogłyby rozrzedzić krew.
– rodzaj cery, (im skóra starsza tym makijaż będzie trwalszy nie wyłączając rodzaju skóry, ale u osoby powyżej 50 r. życia na skórze suchej może makijaż utrzymać się nawet 2 lata, u osób młodych utrzymuje się krócej, nawet tylko 6 miesięcy). Im skóra bardziej tłusta tym efekt może utrzymać się krócej a włoski w przypadku np. brwi mogą być grubsze lub makijaż z włosków zamienić się w cień.
– styl życia [eksponowanie brwi na promienie UV (przede wszystkim solarium! i słońce); uprawianie sportu – basen, sauna; zabiegi na twarz ingerujące w skórę brwi ],
– FOTOTYP skóry, aktualna gospodarka hormonalna, biochemia skóry i uwarunkowania immunologiczne oraz przemiana materii innym słowem u każdego makijaż będzie otrzymywał się przez różny okres. Ponad to choroby, przyjmowane leki. Przy leczonej tarczycy można wykonać makijaż natomiast czas jego utrzymywania się może być znacznie krótszy (ale nie musi).
– zaleca się dopigmentowanie makijażu co rok lub częściej wg. uznania – jeżeli u mnie to w wysokości 50% obowiązującej ceny zabiegu – do roku czasu, po roku 70% lub więcej jeśli makijaż znacznie straci swój kształt.
– skóra tłusta jest przeciwwskazaniem jedynie do metod z włosem – przy takiej cerze wykonujemy tylko cień pudrowy, gdzie uzyskujemy efekt henny.
– jeżeli pigment utrzymuje się w skórze wiele lat, mamy do czynienia z tatuażem i jest to nieprawidłowo wykonany makijaż permanentny.
Dzięki temu że makijaż nie jest „na zawsze” mamy możliwość wprowadzić po jakimś czasie korektę kształtu czy koloru , dając nam możliwość zmiany wizerunku.
– Na zabieg zarezerwuj sobie ok 1,5- 3 h.
Zabieg jest poprzedzony konsultacją, wywiadem dot. stanu zdrowia i ew. przeciwwskazań. Staram się jak najdokładniej ustalić jakie są Twoje oczekiwania i dobieramy najodpowiedniejszą metodę, robimy rysunek wstępny i dobieramy kolor. Następnie przechodzimy do pigmentacji. Po skończonej pracy omawiamy pielęgnację.
– Pigmentację przeprowadzam w znieczuleniu, odczuwanie bólu jest bardzo indywidualna sprawą. Po przerwaniu ciągłości skóry stosuje znieczulenie z lidokainą i epinefryną. Usta dodatkowo przed zabiegiem znieczulane są lidokainą 9,6%
– Po zabiegu może wystąpić podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie, uczucie napięcia i opuchnięcia. Objawy te ustępują dość szybko, zazwyczaj w ciągu 48h.
Bezpośrednio po makijażu wydaje się być przerysowany i ciemniejszy od efektu końcowego. Po kilku dniach skóra zaczyna się złuszczać a do 10 dni od zabiegu kolor blednie średnio ok 50% barwy wyjściowej. Pełna stabilizacja koloru następuje po 28 dniach ( kolor w tym czasie może się przyciemnić).
LASEROWY PEELING WĘGLOWY
Pytania i odpowiedzi!
– Na zabieg zarezerwuj sobie od 30 do 60 min.
Częstotliwość zabiegów od 3 do 5 zabiegów co min. 2 tygodnie.
O zabiegu;
Peeling węglowy jest jedną z bardziej skutecznych i jednocześnie bezpiecznych metod odmładzania i odświeżania skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem laserowym o dużej mocy ale bardzo krótkim czasie impulsu skóry twarzy i dekoltu pokrytej wcześniej specjalną koloidalną zawiesiną węgla aktywnego.
Przeciwskazania;
- ciąża i laktacja
- aktywne choroby skóry w miejscu poddawanym zabiegowi
- przerwanie ciągłości skóry
- zażywanie leków fotouczulających ( niektóre antybiotyki, leki przeciw depresyjne, retinoidy)
- zażywanie ziół fotouczulających ( dziurawiec, nagietek, herbatki wyszczuplające)
- aktywny trądzik
Zalecenia;
- Nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed zabiegiem i po zabiegu
- Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę (peeling) przez tydzień przed zabiegiem
- W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić po zabiegu
- Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu
Rezultaty;
- zwężenie rozszerzonych porów,
- usuwanie zaskórników,
- wyraźną poprawę elastyczności skóry,
- ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry,
- odświeżenie oraz regenerację skóry,
- usunięcie / redukcję przebarwień,
- oczyszczenie powierzchni skóry i zatkanych porów,
- wygładzenie drobnych zmarszczek,
- redukcję zaczerwienienia przy stanie zapalnym np. trądziku,
- zmniejszenie łojotoku,
- usunięcie pryszczy, krostek, grudek oraz zaskórników otwartych i zamkniętych,
- stymulację regeneracji i odnowy skóry,
- przyspiesza gojenie trądziku młodzieńczego
Dla kogo;
- rozszerzone pory
- ziemista lub szorstka cera
- skóra z oznakami starzenia
- przebarwienia skóry
- skóra pozbawiona elastyczności w wyniku foto – starzenia
- drobne zmarszczki
- trądzik
- wągry, pryszcze, krostki i grudki