„Masz źle wykonany bądź niechciany tatuaż? w amstudiopmu dysponujemy najnowocześniejszymi metodami laserowego usuwania!
LASEROWE USUWANIE TATUAŻY TATUAŻU JAK DZIAŁA?
Laser neodymowo-yagowy Q-Switch przenika naskórek i wnika do skóry właściwej emitując promieniowanie podczerwone o długości fali 1064 nm oraz generuje krótkie impulsy (10–20 ns) o wysokiej gęstości energii wpływając na pigment, który go absorbuje zmieniając przy tym swoją masę. Laser działa bardzo wysoką energią, pulsując w krótkich odstępach czasu liczonych w nanosekundach. Innowacyjna technologia zastosowana w laserze Q Switch umożliwia usuwanie nawet bardzo intensywnych tatuaży. Mechanizm działania lasera polega na podgrzewaniu barwnika umiejscowionego w skórze, po czym dochodzi do rozbicia komórek, w których umieszczony jest barwnik. Porażony nim pigment pęcznieje i rozbija się na małe kawałki, które będą wydalone z organizmu poprzez procesy metaboliczne. Dzięki temu pigment staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu całkowicie znika. Miejsce wytatuowane poddane działaniu lasera bezpośrednio po zabiegu staje się jaśniejsze. Po niedługim czasie ulega zaczerwienieniu i pojawić się może również obrzęk, który samoistnie zanika po 2-3 dniach. Zabieg usuwania tatuażu powtarzamy po ok. 4 tygodniach.
Nie można z góry określić ile zabiegów będzie potrzebnych do całkowitego usunięcia źle wykonanego bądź niechcianego tatuażu.
Urządzenie posiada certyfikat CE, spełniając międzynarodowe standardy.
Pielęgnacja po zabiegu laserowego usuwania tatuażu;
Bezpośrednio po zabiegu usuwania tatuażu można stosować miejscowo maść lub krem z antybiotykiem. W żadnym wypadku nie wolno zrywać strupków powstałych po zabiegu ani nie drapać rany, gdyż grozi to powstaniem blizny. Skórę należy chronić kremem z wysokim filtrem przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne i solarium przez 4 tygodnie. Do momentu zagojenia należy unikać korzystania z siłowni, sauny i basenu. Serdecznie zapraszamy na laserowe usuwanie tatuażu Łódź
Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania tatuaży;
- hemofilia
- cukrzyca
- chemioterapia
- rozrusznik serca
- choroby skóry
- przeziębienie
- skłonność do infekcji
- ciążą
- zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne)
- intensywna opalenizna
- skłonność do powstawania przebarwień i bliznowaceń
- obniżona odporność
- wirus HIV
- problemy z krzepliwością krwi
- przyjmowanie leków psychotropowych, fotouczulających, sterydów