„Masz niechciany makijaż permanentny?  w amstudiopmu dysponujemy najnowocześniejszymi metodami laserowego usuwania!

LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO JAK DZIAŁA?

Laser neodymowo-yagowy Q-Switch przenika naskórek i wnika do skóry właściwej emitując promieniowanie podczerwone o długości fali 1064 nm oraz generuje krótkie impulsy (10–20 ns) o wysokiej gęstości energii wpływając na pigment, który go absorbuje zmieniając przy tym swoją masę. Laser działa bardzo wysoką energią, pulsując w krótkich odstępach czasu liczonych w nanosekundach. Innowacyjna technologia zastosowana w laserze Q Switch umożliwia usuwanie nawet bardzo intensywnych makijaży permanentnych. Mechanizm działania lasera polega na podgrzewaniu barwnika umiejscowionego w skórze, po czym dochodzi do rozbicia komórek, w których umieszczony jest barwnik. Porażony nim pigment pęcznieje i rozbija się na małe kawałki, które będą wydalone z organizmu poprzez procesy metaboliczne. Dzięki temu pigment staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu całkowicie znika. Miejsce poddane działaniu lasera bezpośrednio po zabiegu staje się jaśniejsze. Po niedługim czasie ulega zaczerwienieniu i pojawić się może również obrzęk, który samoistnie zanika po 2-3 dniach. Zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego powtarzamy po ok. 4 tygodniach. 

Nie można z góry określić ile zabiegów laserowego usuwania będzie potrzebnych do całkowitego usunięcia makijażu permanentnego.

Urządzenie posiada certyfikat CE, spełniając międzynarodowe standardy.

Pielęgnacja po zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego;

Bezpośrednio po zabiegu można stosować miejscowo maść lub krem z antybiotykiem. W żadnym wypadku nie wolno zrywać strupków powstałych po zabiegu ani nie drapać rany, gdyż grozi to powstaniem blizny. Skórę należy chronić kremem z wysokim filtrem przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne i solarium przez 4 tygodnie. Do momentu zagojenia należy unikać korzystania z siłowni, sauny i basenu.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego;